Kategoriler
2018 Yoga ve Bisiklet

Çimde Yoga

2018’dan bu yana, bisiklet ile yogayı birbirine entegre eden ve birbirinin tamamlayıcısı iki aktivite olarak konumlandıran süreçlerimizin bir parçası olarak, çimde yoga yapıyoruz!

Yoganın sadece yoga stüdyolarında ve stabil alışıldık mekanlarda değil çimlerde, sahilde, parklarda, ormanlarda, kısacası kamusal alanın her noktasında yapılabilecek bir şey olduğuna inanıyoruz.

Çimde Yoga etkinliklerimizle her hafta, yağmur çamur demeden, yoga eğitmenleriyle yoga yapmak isteyen insanları Moda2 Sahili’nde bir araya getiriyoruz. Haftanın bir günü Nefes Yoga’dan gönüllü yoga eğitmenleri, Moda çimlerinde yoga yapmak isteyenlere rehberlik ediyor.

Hem eğlenmek, hem öğrenmek, hem ve yeni insanlarla tanışmak için sürdürdüğümüz Çimde Yoga etkinliklerini, aynı zamanda kamusal alanı bisiklet ve yogayla dize getirmek, bu alanı birlikte keşfetmek için harika bir fırsat olarak görüyoruz. Bu etkinlikleri kamusal alana erişimi kısıtlanmış bütün insanların, örneğin kadınların, farklı engel gruplarından kişilerin veya göçmenlerin eşit şekilde faydalanabileceği, rahatça bir araya gelebileceği, yoga yaparak rahatlayabileceği, belki sonunda tandem üzerinde pedal arkadaşları haline gelebileceği bir tür oryantasyon olarak tasarlıyoruz.

Ama Çimde Yoganın misyonu, bununla sınırlı değil.
Yoganın öncesinde ve sonrasında, isteyen herkese normal bisiklet ve tandem bisiklet sürüşünü öğrettiğimiz spontane atölyeler düzenliyoruz.
Bir denge çalışması aracı olarak bulunduğumuz yere slackline kuruyor ve isteyen herkesin denemesi için alan yaratıyoruz.
Bunun yanında patlak lastik yamama atölyeleri, tek tekerli(unicycle) bisiklet sürüş eğitimi, longline ve trickline eğitimleri, jonglörlüğe giriş eğitimleri gibi pek çok alternatif atölyenin hazırlanmasına önayak olarak Çimde Yoga’yı bir tür buluşma, yeni şeyler deneyimleme, birlikte öğrenme süreci haline getiriyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s